سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای پوست صاف در تابستان سالاد بخورید

انواع سالاد برای پوست

سالاد با کلم بنفش

مواد لازم:

کلم پیچ بنفش         : یک عدد

روغن زیتون             : دو قاشق غذاخوری

سرکه سیب           : 2 قاشق غذاخوری ( می توانید به جای آن از آب لیمو تازه استفاده کنید)

نمک صورتی           : اندکی

طرز تهیه :

یکی از انواع سالاد برای پوست این سالاد پر خاصیت است. بعد از شستن کلم و خرد کردن آن به اندازه ای که دوست دارید آن را با مواد دیگر مخلوط کنید. می توانید به این سالاد آووکادو، خیار، کلم بروکلی و کمی سیب زمینی شیرین پخته یا کبابی اضافه کنید.

سالاد با کلم پیچ سبز

مواد لازم:

کلم پیچ سبز          : یک عدد ( می توانید هم کلم سبز هم کلم بنفش را با هم استفاده کنید)

پیاز                    : یک عدد

سیر                   : 4 حبه

روغن زیتون        : یک قاشق غذاخوری

آب لیموی تازه          : یک نصفه لیموترش

هویج ها را کبابی کنید. بهتر است آن ها را در فر با درجه حرارت 150 تا 200 درجه سانتیگراد حدود 30 دقیقه کبابی کنید. مواظب باشید سیاه رنگ نشوند. هویج ها و سایر سبزیجات را خرد کرده و با اضافه کردن روغن و در صورت امکان شیر نارگیل آن را میل کنید.

تخمه آفتاب گردان و کدو

این دو دانه سرشار از روی را می توانید گه گاه به عنوان میان وعده به جای میان وعده ناسالمی مثل چیپس استفاده کنید. یا اگر دوست دارید به سالاد اضافه کنید.

آووکادو

این میوه که تقریبا از هر بیماری جلوگیری می کند، باعث داشتن پوست شاداب و حفظ رطوبت پوست از درون و بیرون می شود. چربی های مفید آووکادو باعث درخشان شدن پوست می شود. می توانید علاوه بر مصرف انواع سالاد برای پوست آووکادو را کبابی یا به صورت خام استفاده کنید. سعی کنید چند تکه آووکادو را در بیشتر غذاها و سالادها استفاده کنید.

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی اگر پخته یا کبابی مصرف شود ( و نه سرخ کردنی)، کربوهیدرات کمی دارد و سرشار از ویتامین A است. فیبر موجود در سیب زمینی پخته برای دستگاه گوارش خیلی مفید است.

کافی است سیب زمینی پخته یا کبابی را با کمی تکه های سینه مرغ پخته و روغن و کمی نمک مخلوط ، کمی جعفری و گشنیز و پیاز خرد شده روی آن بریزید و میل کنید.

آب را همراه با سبزیجات بنوشید

یکی از راه های ساده داشتن یک پوست شاداب آب خوردن است. ولی بیشتر ما از خوردن آب خالی خسته می شویم یا انگیزه ای برای رفتن به طرف یخچال و آب خوردن پیدا نمی کنیم. می توانید از این به بعد یک پارچ پر از آب را با یک لیمو ترش نصف شده، یک عدد خیار نصف شده و چند برگ ریحان و نعنا به اصطلاح مزه دار کنید. این آب را از شب تا صبح در یخچال بگذارید و در طول روز از این آب استفاده کنید. این آب سرشار از طراوت و ویتامین و املاح معدنی است. اگر رفلاکس معده دارید می توانید کمی عرق هل در این آب بریزید.

سعی کنید هر روز از این آب و یکی از انواع سالاد برای پوست استفاده کنید، بعد از یکی دو هفته هر کسی شما را می بیند می گوید چقدر پوستتان بهتر شده است. خودتان هم احساس می کنید لاغرتر، سبک تر، پرانرژی تر شده اید و از آکنه ها و کدر بودن پوست هم خبری نیست یا خیلی کم شده است.